Co vše za vás může při prodeji nemovitosti udělat makléř?

Prodej nemovitosti nemusí být vždy procházka růžovou zahradou. Věřte mi, vím o tom své. Dvojnásobně tu platí, že kdo je připraven, není zaskočen. Netrapte se s prodejem sami a svěřte se raději do rukou profesionála. Proč? Protože za vás zkrátka vyřeší vše podstatné a vám zbyde čas a energie na příjemnější činnosti. Co vše za vás zajistí?

Nezatěžujte se kontrolou všemožných dokumentů a tvorbou smluv

Makléř je tu od toho, aby při prodeji nemovitosti myslel i konal za vás. Zkontroluje proto dokumenty z katastru a ověří, že není nemovitost v exekuci nebo jinak v nepořádku. Zajistí výpis z katastru a průkaz energetické náročnosti budovy. V rukávu má právníky, kteří se postarají o tvorbu rezervační a kupní smlouvy. Můžete se tak spolehnout, že budete mít veškeré papíry připravené včas a hlavně v pořádku.

Fotografie od profíka budou samozřejmostí

Aby váš inzerát zazářil mezi ostatními, potřebuje být výjimečný. Makléř často spolupracuje s dalšími profíky, kteří se postarají o to, aby potenciální zájemce zaujal už během prvních pár vteřin. Zajistí vám profesionálního fotografa nebo kameramana, kteří vaši nemovitost ukážou v tom nejlepším světle. Navíc makléři často spolupracují i s copywritery, grafiky nebo marketingovými specialisty. Ti se postarají o poutavé texty, online bannery a reklamu na sociálních sítích, díky nimž se nabídka dostane mezi ty správné lidi. 

Nenechte si narušit váš volný čas

Inzerát je na světě, a tak nastává chvíle, kdy se začínají ozývat první zájemci. Někdy je jich i několik desítek – volají brzy ráno, večer, ale třeba i o víkendu. Ruší vás u snídaně, na pracovní schůzce nebo ve vaně. Makléř převezme veškerou komunikaci a vyřeší ji za vás. Odpoví zájemcům na všechny doplňující dotazy, domluví s nimi prohlídky a nemovitost jim pečlivě ukáže. 

Makléř se postará i o úschovu peněz

Úschova kupní ceny zaručí, že se peníze dostanou v ten správný čas do správných rukou. Makléř zajistí advokátní kancelář, která po podpisu smluv a splnění všech potřebných kroků převede peníze na váš účet. Na vás tedy bude jen podepsat s kupujícím smlouvu a předat mu klíče. Prodej končí ve chvíli, kdy prodávající získal plnou prodejní cenu a kupující nemovitost. Až do této doby vám bude makléř plně k dispozici a pomůže vám se všemi kroky prodeje. 

Na mě se můžete spolehnout

Hledáte spolehlivého makléře z Olomouckého kraje? Tak se mi ozvěte. Postarám se o vše od A do Z a udělám maximum pro to, aby se vám spolupráce se mnou opravdu vyplatila. Od roku 2017 jsem zprostředkoval prodej více než 225 nemovitostí a vykouzlil úsměv u téměř 300 spokojených klientů. Rád pomohu i vám.