Vyplatí se spolupracovat pouze s jedním makléřem nebo s více?

Myslíte si, že vám při prodeji nemovitosti spolupráce s několika realitními kancelářemi otevře daleko více dveří? Možná. V praxi to ale může znamenat velké problémy. Hrozí totiž, že se takovým prodejem nebude chtít kvalitní makléř vůbec zabývat a vy tak ztratíte možnost vysněné spolupráce.

Jeden kvalitní makléř vydá za 10 kanceláří 

I při výběru správného parťáka pro prodej nebo nákup nemovitosti platí, že je kvalita důležitější než kvantita. Dobrý makléř vám nabídne profesionální služby, díky kterým najdete ideálního zájemce snadno, rychle a dokážete prodat nemovitost také za více peněz. Většina lidí navíc volí pomoc makléře hlavně proto, aby ušetřila čas a starosti. Jak asi bude probíhat spolupráce s několika makléři, kteří vám budou neustále volat?

Makléř do vaší nemovitosti investuje nejen čas, ale i peníze

Každého realiťáka žene dopředu motivace prodat váš dům, byt nebo třeba pozemek co nejrychleji. Tomu ale předchází obrovské množství práce. Dobrý makléř ví, že se neobejde bez pomoci ostatních profesionálů a bude potřeba i nemalá investice. Nejdříve musí na vlastní náklady najmout profesionálního fotografa a často i kameramana, který se postará o poutavou prezentaci. Bezchybnou kupní smlouvu připraví advokát a o propagaci nabídky na internetu se postará zkušený marketér. To vše si realitní makléř ale dovolí zajistit až ve chvíli, kdy má jistotu, že je tím jediným, kdo má vaši nemovitost na starosti. 

Různé inzeráty jedné nemovitosti v zájemcích příliš důvěry nevzbudí

Pokud si vyberete několik realitních kanceláří nebo makléřů, existuje velká šance, že se vaše nabídka objeví několikrát na jednom inzertním serveru současně. Už to může být problém. A co teprve, když se navíc ve zdánlivě stejném inzerátu objeví různé informace. Každý může naměřit velikost obytné plochy trochu jinak, může nabízet různé služby, a dokonce odhadnout i jinou cenu nemovitosti. 

Stačí si dobře vybrat

Spolupráce s několika kancelářemi nebo makléři se vám nakonec může dost nevyplatit. Dejte si proto raději záležet na výběru opravdu kvalitního realiťáka. Jak ho najít? Pro začátek si pečlivě projděte jeho web, zaměřte se na reference, které často najdete i na sociálních sítích nebo na Googlu. Ptejte se, zajímejte se o to, co vše pro vás může udělat a nebojte se před začátkem spolupráce domluvit nezávaznou schůzku. Věřím, že díky pečlivému výběru nebudete litovat. A pokud potřebujete pomoci s prodejem nemovitosti v Olomouckém kraji, neváhejte se na mě obrátit. Moc rád vám pomohu.