Proč se vyplatí prodávat nemovitost s realitním makléřem?

Prodej nemovitosti je jedním z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Nejen, že často opouštíte něco, co jste dlouhá léta budovali. Je to zároveň transakce, od které očekáváte co nejvyšší možnou cenu, rychlé vyřešení a co nejhladší průběh. Abyste toho dosáhli, máte možnost pozvat na pomoc realitního makléře. Pokud vám doteď připadalo, že jeho práce spočívá jen v usmívání se, pořádání prohlídek a inkasování provizí z prodeje, vyvedu vás z omylu a ukážu vám, proč díky němu můžete vydělat více peněz. 

Makléř dokáže určit tu správnou cenu

Abyste nemovitost prodali co nejdříve a za co nejvyšší cenu, musíte ji náležitě připravit a oslovit tu správnou cílovou skupinu. Makléř tedy začíná pracovat hned při vašem prvním setkání. Musí nemovitost vhodně nacenit. K tomu mu poslouží mnoho nástrojů, které jsou dostupné i pro samotného majitele, tou nejvyšší přidanou hodnotou jsou ale zkušenosti a znalost dané lokality. A ty získáte jen pravidelným průzkumem trhu a realizovanými prodeji. A už v této fázi vám makléř dokáže poradit, do čeho se vyplatí investovat, abyste mohli zvýšit prodejní cenu. 

Nepodceňujte přípravu nemovitosti

Prodej není o tom nafotit pár fotek a umístit nabídku na inzertni server. Její cena se může výrazně měnit v závislosti na mnoha aspektech a dobrý makléř přesně ví, co má dělat. Zajistí drobné opravy nebo malování a postará se o home staging tak, aby nemovitost vypadala co nejlépe. Samozřejmostí jsou profesionální fotografie nebo video a většina dobrých makléřů vám nabídne i možnost pořízení atraktivních záběrů z dronu. 

Makléř zajistí, aby vaši nabídku viděli ti správní lidé

Aby inzerát zaujal potenciální zájemce na první pohled, bývá součástí i 3D scan nemovitosti a přehledný 2D nebo 3D půdorys. Díky tomu si divák daleko lépe představí rozmístění jednotlivých místností a celkovou plochu domu nebo bytu. Makléř pro vás zajistí ale i profesionální propagaci na sociálních sítích nebo jiné online i offline formě. Všechny výše zmíněné činnosti platí z dohodnuté provize – vás tedy nebudou stát ani korunu navíc, i kdyby se nemovitost nakonec neprodala. 

Nekonečné dotazy zájemců můžete vypustit z hlavy

Makléř se postará o komunikaci se zájemci, odpoví na veškeré dotazy a zajistí i samotné prohlídky. Abyste byli v obraze, bude vás o všem pravidelně informovat a vyjedná pro vás tu nejlepší cenu. Majitelé totiž často kývnou na jednu z prvních nabídek, která nemusí být vždy výhodná, nebo naopak vyčkávají až příliš dlouho. Makléř je na takové situace zvyklý. Díky tomu vás ušetří nepříjemného vyjednávání a dokáže vám doporučit, kdy je čas nabídku přijmout. 

Makléř vám ušetří čas, nervy i peníze

Kvalitní makléř se postará o to, aby se vám spolupráce s ním vyplatila. Zajistí vám kvalifikovaný odhad nemovitosti a zařídí vše spojené s prodejem za vás. Tím vám ušetří desítky hodin času, které budete moci věnovat příjemnějším činnostem a často také desítky až stovky tisíc korun. Stačí tedy jen vybrat dobrého makléře a máte vyhráno. O jeho kvalitě napoví recenze spokojených klientů a samozřejmě také počet realizovaných prodejů. A pokud hledáte spolehlivého profíka z Olomouckého kraje, který má za sebou více než 250 prodaných nemovitostí, stačí se mi ozvat. Moc rád se s vámi sejdu a pomohu vám prodat vaši nemovitost rychle a za co nejvíce peněz.